SPRING for kids (pre deti)

Téma SPRING (jar) je téma plná sviežich farieb, voňavých kvetov a rôznych aktivít. Po zime sa všetko zobúdza, deň sa predlžuje a deti môžu šantiť vonku dlhšie. Môžete s deťmi skúšať rôzne tipy aktivít, vďaka čomu si vytvoríte vlastný zoznam aktivít podľa obľúbenosti u vašich detí. Mnohé aktivity sa dajú používať aj na iné témy.

Tak hor sa do prírody spoznávať jej tajomstvá a užívať si jarné slniečko! smile

VOCABULARY

flowers (kvety), ladybird/ladybug (lienka), butterfly (motýľ), bee (včela), rainbow (dúha), sun (slnko), birds (vtáky), nest (hniezdo), cherry tree (strom čerešne), wind (vietor), frog (žaba), honey (med), dandelion (púpava), chick (kuriatko)

 

SONG

Veselú pesničku o jari nájdete tu:

SPRING IS HERE – YOUTUBE

VIDEO WITH MAJKA – SPRING (jar)

 

ACTIVITIES 

WHAT HAS DISAPPEARED? (čo sa stratilo)

Môžeme sa hrať na počítači alebo s vytlačeným obrázkom. Pripravíme si list s obrázkami na tému jar a obrázky zakryjeme rukou/papierom, prípadne, ak využívame počítač, tak môžeme konkrétny obrázok vymazať. Dieťa háda, čo z obrázku zmizlo/čo tam chýba. Môžeme sa pýtať otázkami: „What is missing?“ (čo chýba) „What has disappeared?“ (čo sa stratilo) 

LET’S PLAY WITH A WHEEL OF NAMES! (hrajme sa s kolesom šťastia)

WHEEL OF NAMES

Vložte obrázok do kolesa šťastia a nechajte deti hádať, čo je na obrázku. Pýtajte sa detí, čo je na obrázku a deti by mali odpovedať: „It is a…“.

ZOPAKUJME SI FARBY

Keďže je jar plná farieb, môžeme si zopakovať farby:

I SEE SOMETHING BLUE – YOUTUBE

FLASHCARDS (obrazkové kartičky)

Nájdete ich tu, stačí kliknúť na názov:

SPRING FLASHCARDS – KIDS PAGES

Kartičky si vytlačíme, vystrihneme. Pokiaľ nemáme možnosť si ich vytlačiť, tak si ich môžeme pozerať na PC alebo si vyrobiť vlastné kartičky. Sú rôzne spôsoby ako sa môžete s kartičkami hrať – moje tipy nájdete v téme AT THE RESTAURANT (Kids).

CRAFT – Spring hat (jarný klobúk)

Máme štyri ročné obdobia – jar, leto, jeseň zima. Vyrobte si s deťmi jarný klobúk a oslávte príchod jari smile

Pozrite si s deťmi video a skúste si s nimi vyrobiť kvetinový klobúk. Pod videom je link, pomocou ktorého si môžete stiahnuť obrázky a postup.

SPRING HAT – BRITISH COUNCIL

 

Prajem vám veľa zábavy s angličtinou! smile

Majka