AT THE RESTAURANT for kids (pre deti)

Téma AT THE RESTAURANT (v reštaurácii) môže byť užitočnou témou, ako deti naučiť objednať si jedlo v reštaurácii. Zo zoznamu aktivít si vyberte to, čo vás baví. Rozhodne nie je cieľom stihnúť všetko. Môžete s deťmi skúšať rôzne tipy aktivít, vďaka čomu si vytvoríte vlastný zoznam podľa obľúbenosti u vašich detí. Mnohé aktivity sa dajú použiť aj na iné témy.

Cieľom je sa naučiť slovnú zásobu a rovnako aj jej používanie v bežnej konverzácii. Poďme sa spolu pozrieť, čo sme pre vás pripravili. Prajeme vám veľa zábavy v tejto téme! smile

VOCABULARY

a restaurant (reštaurácia), a waiter (čašník), a menu (jedálny lístok), a spoon (lyžica), a fork (vidlička), a knife (nožík, nôž), a plate (tanier), a napkin (servítka, obrúsok), a check (účet), a pizza (pizza), spaghetti (špagety), hamburger (hamburger), meat (mäso), rice (ryža)

SONGS

Nájdete ich tu, stačí kliknúť na názov:

AT THE RESTAURANT – YOUTUBE

LET S GO TO THE RESTAURANT – YOUTUBE

WHERE IS THE RESTAURANT – YOUTUBE

Pozrite si pesničky „Do you like“ (máš rád) v sekcii FOOD and DRINKS (jedlá a nápoje).

  • Zabávajte sa, tancujte, spievajte si spolu, užívajte si to!
  • Ak sa dá, tak každý deň. Kľudne aj viac krát za deň.

VIDEO 1

At the restaurant – Was this in the video? (V reštaurácii – Bolo toto vo videu?) – po prezretí videa ukážte deťom obrázky týkajúce sa reštaurácie (aj tie, ktoré neboli vo videu) a opýtajte sa ich: Bolo to vo videu? A deti odpovedajú: Áno/Nie.

 

VIDEO 2

May I take your order? (Objednáte si?) – v tomto videu si deti zahrajú rolu, v ktorej sa rozprávajú s čašníkom. Zastavte video v tej-ktorej časti, pomaly prečítajte vety a nechajte deti odpovedať.

VIDEO 3

May I take your order? (Objednáte si?) – v tomto videu si deti zahrajú rolu, v ktorej sa rozprávajú s čašníkom. Zastavte video v tej-ktorej časti, pomaly prečítajte vety a nechajte deti odpovedať.

ACTIVITIES

DRAWING (kreslenie)

Cez ZOOM nakreslite na bielu tabuľu osobu alebo predmet (čašník, jedálny lístok, lyžica, servítok… ) – následne vyzvite deti, aby hádali, čo to je.

WHAT AM I THINKING ABOUT? (hádaj, na čo myslím?)

Myslite na jednu vec, ktorá sa týka reštaurácie a deti hádajú. Potom myslí na niečo niektoré z detí, a ostatné odpovedajú.

WHAT WOULD YOU LIKE? (čo by si si dal?)

Pomenúvajte spolu jedlá v jedálnom lístku (viď menu na konci). Potom sa opýtajte detí, čo by si dali z menu v reštaurácii, pričom budú používať frázu I’d like to have … (Dal by som si …)

WHEEL OF NAMES (koleso s názvami)

Vožte do kolesa slová / obrázky, rozkrúťte koleso a keď zastane, deti pomenujú vec na obrázku:

WHEEL OF NAMES

FLASHCARDS  (obrázkové kartičky) – Food and drinks (jedlá a nápoje)

Nájdete ich tu, stačí kliknúť na názov:

ONLINE FLESHCARDS – MES ENGLISH

FLASHCARDS 1 – ENGLISHWSHEETS

FLASHCARDS 2 – MES ENGLISH

CRAFT – My Menu (môj jedálny lístok)

Menu nájdete na konci. Deti budú potrebovať ceruzku a farbičky. Nakreslia veci, ktoré by radi ponúkali v ich vlastnej reštaurácii. Taktiež môžu vymyslieť názov pre ich reštauráciu. Staršie deti môžu aj písať.

ALEBO deti môžu nalepiť do jedálneho lístka kartičky s jedlami a vyfarbiť ich. Kartičky si môžete stiahnuť, vystrihnúť a použiť: 

KARTIČKY 1 – BRITISH COUNCIL

KARTIČKY 2 – BRITISH COUNCIL

WORKSHEET (pracovný list) – Food and Drinks (jedlá a nápoje)

Zakrúžkuj, čo by si rád jedol v reštaurácii a prečiarkni, čo nie:

FOOD AND DRINKS WORKSHEET

Prajem vám veľa zábavy s angličtinou! smile

Majka