BODY PARTS and VERBS for older kids (pre staršie deti)

Cieľom tohto týždňa je, aby sa deti udomácnili v základnej slovnej zásobe o tele, rozšírili si slovnú zásobu a naučili sa, čo s časťami tela robíme.

Aktivít je viac. Nie je cieľom stihnúť všetky aktivity za týždeň. Podstatné je, aby ste si vybrali to, čo vás baví.

Poďme sa spolu pozrieť, čo som pre vás pripravila smile

VOCABULARY revision

eyes (oči), a nose (nos), a mouth (ústa), a head (hlava), ears (uši), hair (vlasy), cheeks (líca), a neck (krk),  shoulders (ramená), arms (celé ruky od ramien), hands (ruky), fingers (prsty na rukách), legs (nohy), foot/2 feet (spodná časť nohy), toes (prsty na nohách), tummy (bruško)

VOCABULARY

elbow (lakeť), forehead (čelo), chin (brada), cheeks (líca), nails (nechty), chest (hruď), neck (krk), eyebrows (obočie), hips (boky), bump / bottom (zadok)

What do we do with each part of the body?

Eyes – we blink (žmurkáme)

Nose – we breathe (dýchame)

Ears – we listen to / hear (počúvame / počujeme)

Mouth – we speak / eat (rozprávame / jeme)

Head – we turn our head (otáčame hlavou)

Hands – we wave (kývame)

Legs – we run / jump / walk (bežíme / skáčeme / chodíme)

Knees / Elbows – we bend (ohýbame)

Flashcards, songs and activities – can be the same like with young kids in the section BODY PARTS for kids.

SONG

Pozrite si pesničku „Simon says“ a naučte sa spolu s deťmi, čo máme robiť pri jednotlivých inštrukciách. Napríklad „Blink your eyes“  žmurknite očami), „Stomp your feet“ (dupajte nohami), „Touch your nose“ (doknite sa nosa)… Len nasledujte to, čo robia v pesničke.

Pesničku zo zdroja Youtube nájdete tu: SIMON SAYS

Pesničku si spievajte toľko, koľko to detí baví. A nezabudnite sa pritom hýbať, ísť podľa inštrukcií z pesničky a hlavne sa zabávať! smile

VIDEO WITH MAJKA – BODY PARTS and VERBS

ACTIVITIES

GAME – SIMON SAYS (hra – Simon hovorí)

Zahrajte sa spolu hru Simon says, deti to veľmi baví. Hovorte deťom „Simon says..“ a pridajte vždy nejakú inštrukciu. Napríklad: „Simon says jump!“, „Simon says clap your hands!“ a podobne. Najskôr robte aj vy, to čo naozaj hovoríte. Ale potom hovorte niečo iné, a ukazujte niečo iné, aby ste deti poplietli. Môžete to hrať aj celá rodina a súťažiť. Ten, kto nesprávne nasleduje inštrukciu, tak vypadáva z hry. Deti hra veľmi baví a keď budete hrať celá rodina, bude to ešte väčšia zábava.

VYBERTE SI 3-5 INŠTRUKCÍ a s tými sa hrajte. Postupne môžete pridávať viac, ale odporúčam ísť postupne.

SHOWING GAME (ukazovanie)

Ukazujte časti tela a hovorte, čo s tou časťou tela robíme a deti opakujú po nás. Potom ukazujeme iba časti tela a nechajte pre zmenu deti, nech odpovedajú, čo s tou časťou tela robíme. Ak máme viac detí, vyberieme dobrovoľníka, ktorý ukazuje časti tela, a ostatné deti hovoria, čo s tou časťou tela robíme.

GIVING ORDERS NAME (dávanie príkazov)

Dávajte príkazy, čo majú deti robiť, napr: “ Blink your eyes” (žmurkajte očami), “Speak” (hovorte), “Run” (bežte), “Jump” (skáčte) … Potom si deti môžu vybrať dobrovoľníka, ktorý bude dávať príkazy. 

ONLINE WORDGAME (online hra so slovíčkami)

Stačí kliknúť sem:

PARTS OF THE BODY 1 – BRITISH COUNCIL

PARTS OF THE BODY 2 – BRITISH COUNCIL

 

Prajem vám veľa zábavy s angličtinou!  smile

Majka