BODY PARTS for kids (pre deti)

Téma BODY PARTS (časti tela) je pre deti veľmi zábavnou témou, ktorú si vedia ľahko predstaviť. Tým, že naše telo si nosíme všade so sebou, tak ju vieme trénovať kdekoľvek.

Aktivít je viac. Nie je cieľom stihnúť všetky. Podstatné je, aby ste si vybrali to, čo vás baví. smile

VOCABULARY

eyes (oči), a nose (nos), a mouth (ústa), a head (hlava), ears (uši), hair (vlasy), cheeks (líca), a neck (krk), shoulders (ramená), arms (celé ruky od ramien), hands (ruky), fingers (prsty na rukách), legs (nohy), foot/2 feet (spodná časť nohy), toes (prsty na nohách), tummy (bruško)

SONGS

Peničky nájdete tu:

ONE LITTLE FINGER – YOUTUBE

BODY PARTS SONG – THIS IS ME – YOUTUBE

HEAD SHOULDERS KNEES AND TOES – YOUTUBE

  • Zabávajte sa, tancujte, spievajte si spolu, užívajte si to!
  • Ukazujte si časti tela podľa pesničky.
  • Ak sa dá, tak každý deň. Kľudne aj viac krát za deň.

VIDEO WITH MAJKA – BODY PARTS (časti tela)

ACTIVITIES

BODY DISCOVERY (objavovanie tela)

Postavíme sa oproti sebe a postupne si ukazujeme, a po anglicky pomenovávame jednotlivé časti tela. Odporúčame ísť systematicky, teda zhora nadol alebo na opak. Najskôr si ich ukazujeme a hovoríme spolu, potom môžeme my dospelí dávať inštrukcie v angličtine a dieťa bude ukazovať. Keď sa dieťaťu darí, tak ho môžeme nechať dávať inštrukcie nám dospelým, že čo mu máme ukázať.

Inštrukcie: „Show me your eyes.“ „Show me your nose.“ „Show me your head.“

CHEATING GAME (hra na podvádzanie)

Postavíme sa oproti sebe. Budeme si ukazovať časti tela podľa inštrucií. Ale tento krát bude osoba, ktorá dáva inštrukcie, pomenovávať nejakú časť tela, ale ukazovať inú časť tela, aby sme zmiatli osobu oproti. Teda napríklad poviem: „Show me your eyes!“, ale budem pritom ukazovať na nos. Deti sa vedia pri tejto hre veľmi dobre zabaviť. Na úvod odporúčame zopakovať si všetky časti tela a až potom začať túto aktivitu.

Inštrukcie: „Show me your nose.“ „Show me your eyes.“ „Show me your legs.“

DRAWING

Môžete použiť biely papier alebo bielu tabuľu v ZOOM a nakresliť hlavu, potom oči, nos, ústa, uši, vlasy, krk – vždy, keď niečo nakreslíte, vyzvite deti, aby hádali, čo to je. 

FLASHCARDS (obrázkové kartičky)

Nájdete ich tu:

BODY PARTS FLASHCARDS – BRITISH COUNCIL

BODY PARTS FLASHCARDS (na vyfarbovanie) – BRITISH COUNCIL

HEAD FLASHCARDS – BRITISH COUNCIL

Online flashcards:

ONLINE BODY PARTS FLASHCARDS – MES ENGLISH

Kartičky si vytlačíme, vystrihneme. Pokiaľ nemáme možnosť si ich vytlačiť, tak si ich môžeme pozerať na PC alebo si vyrobiť vlastné kartičky. Sú rôzne spôsoby ako sa môžete s kartičkami hrať. Tu je zopár tipov:

Pomenovávanie kartičiek – kartičky si môžete rozložiť na stôl a postupne pomenovať. Jeden z Vás môže prstom ukazovať na kartičky a ten druhý hovorí, čo sa na kartičke nachádza. Nebojte sa nechať aj dieťa v role toho, ktorý ukazuje. Uvidíte ako veľmi ich to bude baviť smile

Schovávanie kartičiek – kartičky môžeme postupne skrývať pod šatku a dieťa bude hádať, čo sa pod šatkou skrýva. Potom sa môžeme vymeniť a necháme dieťa schovávať kartičky.

Schovávanie kartičiek v miestnosti – kartičky môžeme schovať v miestnosti na rôzne miesta a spolu s deťmi ich hľadáme a pomenovávame.

Pexeso – deti milujú Pexeso. Pokiaľ si kartičky vytlačíme/vyrobíme 2x, tak si môžeme zahrať Pexeso. Pri každom obrátení kartičky opakujeme názov obrázku.

CRAFT – Drawing on large sheet of paper (kreslenie na veľký papier)

Pripravíme si na zem veľký papier a farbičky. Dieťa si ľahne na zem a my ho obkreslíme. Ak máme dostatočne veľký papier, tak môžeme obkresliť aj rodiča 😊 Keď máme telo hotové, tak si dieťa zoberie farbičky a dokresľuje podľa našich inštrukcií jednotlivé časti tela – uši, oči, ústa, vlasy… Popritom si opakujeme jednotlivé časti tela v angličtine.
TIP: ak nemáme veľký papier, môžeme zlepiť malé papiere alebo použiť rolovaný baliaci papier.

Tu je video s Maťkom, s ktorým si opakujeme BODY PARTS a kreslíme na veľký papier, a pritom sa zabávame smile

CRAFT – A cube with body parts (kocka s časťami tela)

Môžete použiť kocku nižšie – deti si ju vyfarbia, vystrihnú a zlepia.

Alebo si deti môžu vyrobiť vlastnú kocku s časťami tela podľa svojich predstáv. 

Prajem vám veľa zábavy s angličtinou!  smile

Majka