MY HOUSE for older kids (staršie deti)

Cieľom témy MY HOUSE (môj dom) je, aby sa deti udomácnili v základnej slovnej zásobe a rozšírili si slovnú zásobu o miestnosti v dome. A samozrejme sa aj naučili tieto slová používať v bežnej konverzácii. Poďme sa spolu učiť! smile

Aktivít je viac, podstatné je, aby ste si vybrali to, čo vás práve teraz baví.

VOCABULARY revision (opakovanie)

a house (dom), walls (steny), windows (okná), a door (dvere), a chimney (komín), a roof (strecha), a grass (tráva), a garden (záhrada)

VOCABULARY

a living room (obývačka), a kitchen (kuchyňa), a bedroom (spálňa), a bathroom (kúpeľňa), a hall (predsieň),  a dining room (jedáleň), a balcony (balkón), garage (garáž), stairs (schody), bricks (tehly), floor (dlážka), front and backyard (predzáhradka a zadný dvor), fence (plot), mailbox (poštová schránka)

Odporúčam nové slovíčka pridávať postupne. Ideálne 1-2 denne alebo 5-6 týždenne, ak sa ich učíme naraz. Nikam sa neponáhľame, angličtinu si užívame. wink

VIDEO SO SLOVNOU ZÁSOBOU – My house

ACTIVITIES

BLINDFOLD DRAWING CHALLENGE (kreslenie so zaviazanými očami)

Pripravíme si papier, ceruzku a šatku na zaviazanie očí. Dieťatu zaviažeme oči a podľa inštrukcií po anglicky postupne kreslí dom. Je dobré, keď už má dieťa zvládnutú základnú slovnú zásobu na túto tému.

Väčšinou vznikajú veľmi vtipné obrázky. smile

Úlohy si môžete vymeniť a dieťa môže dávať inštrukcie vám. Toto u nás fungovalo veľmi dobre. smile

FIND IT IN… (nájdi to v…)

Pripravte si jeden predmet/hračku, ktorú budete hľadať. Dieťa si zatvorí oči a vy hračku schováte do niektorej miestnosti. Dieťa dostane od vás inštrukciu kam má ísť. Napríklad: „Go to the living room“. „Go to the kitchen“.

Pokiaľ už dieťa dobre ovláda miestnosti, tak mu môžete dávať kombinácie cesty. Napríklad hračka by bola v kuchyni, tak inštrukcie by mohli byť: „Go to the bedroom, then go to the hall and then go to the kitchen“.

Úlohy si môžete vymeniť.

Hru môžete vylepšiť ešte o navigáciu pomocou COLD (zima), WARM (teplo), HOT (horúco), FIRE (horíš). Princíp spočíva v tom, že pokiaľ je hľadajúci ďaleko, tak hovoríme zima, pokiaľ je bližie, tak teplo a pokiaľ je veľmi blízko, tak že horí.

GUESS WHAT ROOM IT IS (hádaj, aká je to miestnosť)

Pozrite si video a hádajte, aká miestnosť sa tam skrýva. Spolu je vo videu 10 miestností/10 hádaniek. Uhádnete všetky?

Zdroj: kanál Youtube

FLASHCARDS (obrázkové kartičky)

Nájdete ich tu:

MY HOME FLASHCARDS – BRITISH COUNCIL

HOUSE ONLINE FLASHCARDS 1 – ESL

HOUSE ONLINE FLASHDARDS 2 – ESL

Kartičky sú super spôsob ako si zapamätať slovnú zásobu. Môžete si napríklad zahrať pexeso.

Aktivity, flashcards (obrázkové kartičky) a pesničky môžu byť rovnaké ako u mladších detí – nájdete ich v sekcii MY HOUSE for kids.

Prajem vám veľa zábavy s angličtinou!  smile

Majka