GARDENING for kids (pre deti)

Cieľom témy GARDENING (záhradníčenie) je, aby sa deti naučili slovnú zásobu a rovnako aj jej používanie v bežnej konverzácii. Poďme spoločne snívať o krásnej záhrade a učiť sa po anglicky. smile

VOCABULARY

a garden (záhrada), a tree (strom), a flower (kvet), a plant (rastlina), a pot (kvetináč), a seed (semienko), a watering can (krhla), a soil (pôda), to water plants/flowers/trees (polievať rastliny/kvety/stromy), to plant a tree/a plant (sadiť strom/rastlinu)

SONG

Pesničku nájdete tu:

IN MY GARDEN – YOUTUBE

  • Zabávajte sa, tancujte, spievajte si spolu, užívajte si to!
  • Ak sa dá tak každý deň. Kľudne aj viac krát za deň.
  • A ak máte záhradu tak tancujte priamo tam!

VIDEO WITH MAJKA – My Garden (moja záhrada)

VIDEO – In the garden (English for kids)

V tomto videu sa deti naučia pomenovať rôzne zvieratká, ktoré žijú v našich záhradách, a aj ich príbytky. Video je možné kedykoľvek zastaviť a deti môžu slovíčka zopakovať.

+ aktivita k videu:

Môžete deťom ukázať obrázky z videa plus obrázky, ktoré vo videu neboli a opýtať sa ich:

Bolo toto vo videu? A deti odpovedajú: Yes/No.

ACTIVITIES:

MAKE YOUR DREAM GARDEN (vytvor si svoju záhradu snov)

Pripravte si biely papier, nožničky, lepidlo, farbičky. Ak chcete, môžete si vytlačiť nejaké pekné obrázky o záhrade z internetu, alebo ak máte doma časopis so záhranými vecami, tak použiť ten. Biely papier je vaša záhrada a sem si sadíte, lepíte, kreslíte, budujete všetko, čo by ste v nej chceli mať. smile  Popri práci na záhrade opakujeme angličtinu. Záhradu si dáme na nejaké viditeľné miesto, aby sme sa k slovnej zásobe mohli často vracať a zároveň sa tešiť z vytvoreného obrázku.smile

JUMPING GARDEN (skákajúca záhrada)

Na túto aktivitu budete potrebovať kriedu a kus chodníka. smile Na chodník si nakreslite „škôlku“. Teda, aspoň my sme túto hru takto volali, keď sme boli deti. Viď foto ako skáče Maťko. Do každého okienka skúste nakresliť slovíčka, ktoré patria ku záhrade. Slová si môžete hovoriť aj popri kreslení, aj potom popri skákaní.

DRAWING (kreslenie)

Povedzte deťom, čo majú nakresliť, napr.: „Draw grass“ („Nakreslite trávu“ – všetci kreslia trávu). Deti pokračujú v tomto duchu a jedno po druhom hovoria, čo majú ostatné deti nakresliť: „Draw a bird“ (Nakreslite vtáčika), „Draw a butterfly“ (Nakreslite motýľa), „Draw a flower“ (Nakreslite kvietok), atď. Všetci kreslia spoločne – a tak tvoria svoju vlastnú záhradu.

Vy môžete kresliť na tabuľu.

FLASHCARDS (obrazkové kartičky)

Nájdete ich tu:

GARDENING 1 – KIDS PAGES

GARDENING 2 (doplňujúce) – KIDS PAGES

Kartičky obsahujú širšiu slovnú zásobu. Vyberte si najprv zopár slovíčok, ktoré sa chcete naučiť a ostatné kartičky odložte na neskôr. Pokiaľ nemáte možnosť si kartičky vytlačiť, tak si ich môžete pozerať na PC alebo si vyrobiť vlastné. S kartičkami sa môžete hrať rôzne hry.

 

CRAFT – Let´s plant a magic bean (zasaďme si čarovnú fazuľku)

Pripravte si 2-3 fazuľky, vatu, vodu, sklený pohár a postupujte rovnako ako vo videu nižšie. Po zhruba týždni by vám mala fazuľka naklíčiť. Naklíčené fazuľky zasaďte do malých kvetináčov s pôdou a pravidelne polievajte. Vyrastú vám čarovné fazuľky.

WORKSHEET (pracovný list) – vyfarbovanie

COLOURING GARDEN – BRITISH COUNCIL

Prajem vám veľa zábavy s angličtinou a aby vám vyrástli krásne fazuľky! smile

Majka