FOOD AND DRINKS for older kids (pre staršie deti)

Téma FOOD AND DRINKS (jedlo a nápoje) je ďalšou peknou témou pre deti. Jej cieľom je obohatiť si slovnú zásobu o ďalšie slovíčka a vedieť ich využiť v bežnom živote. Nákupy a objednávanie v reštaurácii bude tak pre deti zábava. 

Tak poďme na to smile.

VOCABULARY revision

Food:

yoghurt / yogurt (jogurt), bread (chlieb), cheese (syr), eggs (vajcia), butter (maslo), pasta (cestoviny), rice (ryža), chocolate (čokoláda), candy (cukrík)

Drinks:

milk (mlieko), tea (čaj), water (voda), coffee (káva), hot chocolate (horúca čokoláda), lemonade (limonáda), juice (džús), cola (kola)

VOCABULARY

Food:

fish (ryba), meat (mäso), sandwich (sendvič),  pizza (pica), chips (hranolky), nuts (orechy), sweets (sladkosti), cake (zákusok, torta), ice cream (zmrzlina), ketchup (kečup), cereal (cereálie), chicken (kurča), salad (šalát), soup (polievka)

Drinks:

orange juice (pomarančový džús), milkshake (mliečny nápoj), iced tea (ľadový čaj), wine (víno), a slushy (ľadová drť), soda (sóda)

Aktivity, pesničky, a obrázkové kartičky môžete využiť aj zo sekcie FOOD AND DRINKS for kids.

VIDEO – Food and Drinks (jedlo a nápoje)

ACTIVITIES

THE HUNGRY DRAGON story 

Najpr ukážte deťom obrázky jedál z príbehu. Potom pustite deťom príbeh a diskutujte:

„Who was hungry?“ (kto bol hladný) „Who did the dragon want to eat for breakfast?“ (koho chcel drak zjesť na raňajky) „What did the dragon eat?“ (čo jedol drak) „What happened in the end?“ (čo sa na konci stalo) …

Deti si môžu pozrieť video ešte raz, avšak tento krát budú dávať pozor na čísla. Nasleduje diskusia:

„How many fishballs did the dragon eat?“ (koľko rybích karbonátkov zjedol drak) „How many sausages did the dragon eat?“ (koľko klobások / párkov zjedol drak) …

Tu je samotný príbeh:

THE HUNGRY DRAGON – BRITISH COUNCIL

JOJO SIWA TRIES BRITISH FOOD story

Najprv ukážte deťom obrázky jedál z príbehu. Potom si pozrite príbeh (pri každom obrázku jedla, ktoré sa chystá Jojo Siwa ochutnať, stlačte stop, aby ste sa uistili, že deti vedia, čo sa chystá Jojo Siwa ochutnať – o to viac ich to bude baviť). Potom nasleduje diskusia:

„What food was in the story? (aké jedlo je v príbehu) „Did Jojo like the food?“ (mala Jojo rada to jedlo) „What was ok for her?“ (čo jej chutilo) „What was disgusting?“ (čo bolo nechutné) „Would you like to try it?“ (chceli by ste to ochutnať) „Which one would you try?“ (ktoré by ste chceli ochutnať) „Which one would you not try?“ (ktoré by ste nechceli ochutnať) …

Príbeh otvoríte tu:

JOJO SIWA TRIES BRITISH FOOD – BRITISH COUNCIL

ONLINE WORD GAMES (online hry so slovíčkami)

Spojte slová s obrázkami:

FOOD 1 WORD GAME – BRITISH COUNCIL

FOOD 2 WORD GAME – BRITISH COUNCIL

DRINKS WORD GAME – BRITISH COUNCIL

CRAFT – The most and least favourite food (najviac a najmenej obľúbené jedlo)

Deti budú potrebovať papier a ceruzku. Na papier nakreslia ich najviac a najmenej obľúbené jedlo. Potom to ukážu ostatným, aby hádali, čo to je. Vy môžete urobiť to isté, a deti môžu hádať.

Prajem vám veľa zábavy s angličtinou!  smile

Majka