FEELINGS for kids (pre deti)

„HOW ARE YOU?“ (ako sa máš) – táto otázka by sa mohla stať vaším spoločníkom na každý deň.  Odporúčam urobiť si z nej ranný rituál. Prípadne ju môžete použiť aj kedykoľvek počas dňa.

VOCABULARY

happy (šťastný), sad (smutný), tired (unavený), angry (nahnevaný), hungry (hladný)

 

SONG

Tému otvoríme známou pesničkou, stačí kliknúť na link:

IF YOU ARE HAPPY – YOUTUBE

Pesničku odporúčame spievať spolu s deťmi. A kľudne aj počas prechádzky vonku alebo počas inej aktivity.

VIDEO WITH MAJKA – Feelings (pocity):

 

ACTIVITIES

LET´S PLAY OUTSIDE (hrajme sa vonku)

Poďte sa zabávať von a hľadajte tváričky s rôznymi emóciami okolo seba. Napríklad oblaky, vodné mláky, stromy, kamene… Môžete si dať súťaž, kto nájde viac tváričiek.

 

BE CREATIVE (buď kreatívny)

Aktivitu môžeme hrať aj vo vnútri, aj vonku. Nájdeme si rôzne materiály okolo nás – halúzky, drevo, listy, kamene, piesok, oblečenie, papier, príbor, atď. – A VYRÁBAME TVÁRIČKY.

FLASHCARDS (obrazkové kartičky)

Slovnú zásobu sa naučíme pomocou obrázkových kartičiek, ktoré sa skrývajú tu – stačí kliknúť:

FEELINGS_EMOTIONS_FLASHCARDS – KIDS PAGES

Kartičky si vytlačíme, vystrihneme. Pokiaľ nemáme možnosť si ich vytlačiť, tak si ich môžeme pozerať na PC alebo si vyrobiť vlastné kartičky. Sú rôzne spôsoby ako sa môžete s kartičkami hrať. Dám vám niekoľko tipov. Ale kľudne si vymyslite vlastné hry a napíšte aj do skupiny, pomôžete tak ďalším.

Pomenovávanie kartičiek – kartičky si môžete rozložiť na stôl a postupne pomenovať. Jeden z Vás môže prstom ukazovať na kartičky a ten druhý hovorí, aká emócia je na kartičke. Nebojte sa nechať aj dieťa v role toho, ktorý ukazuje. Uvidíte ako veľmi ich to bude baviť smile

Schovávanie kartičiek – kartičky môžeme postupne skrývať pod šatku a dieťa bude hádať, čo sa pod šatkou skrýva.
Potom sa môžeme vymeniť a necháme dieťa schovávať kartičky.

Schovávanie kartičiek v miestnosti – kartičky môžeme schovať v miestnosti na rôzne miesta a spolu s deťmi ich hľadáme a pomenovávame.

Pexeso – deti milujú pexeso. Pokiaľ si kartičky vytlačíme/vyrobíme 2x, tak si môžeme zahrať pexeso. Pri každom obrátení kartičky opakujeme názov pocitu.

CRAFT – Vyrábanie tváričiek

Môžete si vyrobiť tváričky z papiera, ktoré budú zobrazovať rôzne emócie. A potom sa s nimi môžete hrať rôzne hry. Napríklad, namiesto odpovede na otázku „How are you?“ si ukážete tváričku a ten druhý bude hádať, aká emócia to je. Alebo sa kľudne inšpirujte hrami, ktoré sme si spomínali pri Flashcards. 

Prajem vám veľa zábavy s angličtinou! smile

Majka