COLOURS for kids (pre deti)

Téma COLOURS (farby) je jednou zo základných tém, ktoré deti učíme. Môže sa aplikovať i na ďalšie témy v našom Klube, ktoré sú takisto plné farieb, ako Spring, Garden, House… Poďme to skúsiť smile

VOCABULARY

white (biela), yellow (žltá), blue (modrá), green (zelená), red (červená), black (čierna), pink (ružová), grey (sivá), brown (hnedá), orange (oranžová), purple (fialová)

 

SONGS

Pesničky sú skvelým spôsobom ako sa zabaviť a zlepšiť si angličtinu. Odporúčam, aby ste spievali spolu s deťmi a tiež aby ste boli aktívni. Ukazovali si farby, tancovali…

COLOURS – YOUTUBE

I SEE SOMETHING BLUE – YOUTUBE 

Pesničku „I see something blue…“ využívame veľmi často aj na našich kurzoch angličtiny. Počas spievania ju zastavujeme a hľadáme, čo máme v našom okolí vo farbe, o ktorej sa práve spieva. 

RAINBOW COLOURS SONG – YOUTUBE

Pesničku o dúhe (a rainbow) si môžeme pospevovať aj pri vyrábaní dúhy. Na konci stránky nájdete návod ako si doma vyrobiť dúhu. 

VIDEO WITH MAJKA – COLOURS (farby)

Poznámka: Nebuďte prekvapení, video začína opakovaním témy feeling.

ACTIVITIES

COLOURING RAINBOW (vyfarbovanie dúhy)

Vyfarbite obrázok podľa inštrukcií. Obrázok nájdete tu:

RAINBOW PICTURE – BRITISH COUNCIL

HĽADANIE FARIEB OKOLO NÁS

Môžeme sa hrať vo vnútri, aj vonku. Dávame si vždy jednu farbu a hľadáme všetko v tejto farbe. Môžete si to dať aj ako súťaž. Podľa toho, kde sa nachádzame a čo deti baví, dáme deťom zadanie: „Find a blue car“. „Find a purple flower“. „Find a green tree“.  

SCHOVÁVAČKA

Pripravíme si 5-6 predmetov. Pomenujeme ich farby po anglicky. Potom ich schovávame pod deku a necháme dieťa hádať, akej farby je predmet schovaný pod dekou. Otázka znie: „What colour is the car under the blanket?“ „What colour is the pen under the blanket?“ A podobne.

STRIEĽANIE DO FAREBNÉHO TERČA

Môžeme si nakresliť a vyfarbiť terč. Následne doňho strieľame podľa farieb, ktoré si vyberieme. Alebo pomenovávame farby podľa toho, do ktorého farebného políčka sme trafili  (možeme použiť nerfky, luk, kamienky…).

CRAFT – Making rainbow blowers (vyrábanie dúhových píšťaliek)

Dúha je skvelým spôsobom na učenie farieb. Keďže ju nemáme možnosť vidieť na oblohe každý deň, tak si ju môžeme s deťmi vyrobiť. Návod na jej výrobu nájdete tu:

RAINBOW BLOWERS – PINTEREST

 

Prajem vám veľa zábavy s angličtinou! smile

Majka