ANIMALS for kids (pre deti)

Téma ANIMALS (zvieratká) je krásna téma. Deti sa určite nebudú pri nej nudiť, pretože zvieratká sú súčasťou našich bežných dní a vedia si ich ľahko predstaviť.

Aktivít je viac, aby si každý mohol vybrať to, čo ho baví. Cieľom je, aby ste sa naučili slovnú zásobu o zvieratkách a budovali si vzťah k angličtine. Nie je cieľom stihnúť všetky typy aktivít. 

Poďme sa spolu pozrieť, čo som pre vás pripravila. smile

VOCABULARY

Farm animals (domáce zvieratá):

a dog (pes), a cat (mačka), a sheep (ovca), a donkey (somár), a pig (prasiatko), a cow (krava), a horse (koník)

Wild animals (divé zvieratá):

a lion (lev), a tiger (tiger), an elephant (slon), a giraffe (žirafa), a zebra (zebra), a hippo (hroch), a monkey (opica), a crocodile (krokodíl)

SONGS

Peničky o domácich zvieratkách nájdete tu:

OLD MACDONALD HAD A FARM – YOUTUBE

THE ANIMALS ON THE FARM – YOUTUBE

FARM ANIMALS SONG – YOUTUBE

LET´S GO TO THE FARM – YOUTUBE

 

Divé zvieratká sa vám predstavia v nasledujúcich pesničkách:

LET´S GO TO THE ZOO – YOUTUBE

JUNGLE ANIMALS SONG – YOUTUBE

WHAT DO YOU SEE – YOUTUBE

 

  • Zabávajte sa, tancujte, spievajte si spolu, užívajte si to!
  • Ukazujte si zvieratká počas spievania. Alebo bežte von a tam hľadajte zvieratká a spievajte si!

 

VIDEO 1 WITH MAJKA – ANIMALS (zvieratká)

VIDEO 2 WITH MAJKA – ANIMALS (zvieratká)

Pokiaľ už majú deti zvládnutú základnú slovnú zásobu, tak im môžete slovnú zásobu rozšíriť o nové zvieratká v ďalšom videu tu:

ACTIVITIES

GAME – LET´S FIND THE ANIMALS (nájdime zvieratká)

Vyberte sa na výlet a hľadajte zvieratká. Môžete zostať na dvore, ísť na farmu, do ZOO alebo na návštevu k niekomu, kto má farmu. smile Deti sa najlepšie učia, keď sú v akcii a užívajú si to.

WHAT IS IN THE BOX? (čo je v krabici)

Schovajte nejaké zvieratko do krabice a pýtajte sa: „What is in the box?“ (čo je v krabici?) A deti hádajú (ak majú deti problém zapamätať si názvy zvieratiek, môžete im dať na výber, napr. „Is there the dog? (je tam psík?), „Is there the cat? (je tam mačka?), „Is there the giraffe? (je tam žirafa), „Is there the tiger?“ (je tam tiger?) …

WHAT AM I? (čo som) 

Imitujte zvuky zvieratiek. Potom sa pýtajte: „What am I?“ (čo som?) Deti sa pokúšajú hádať podľa toho, čo počujú. Potom môžu zvuky imitovať deti a ostatní môžu hádať.

DRAWING (kreslenie)

Použite bielu tabuľu v ZOOM a kreslite na ňu postupne zvieratká. Vždy, keď zviertako nakreslíte, deti hádajú, čo to je.

WHAT AM I THINKING ABOUT? (hádaj, na čo myslím)

Myslite na zvieratko a nechajte deti hádať (aby ste im trošku pomohli, môžete naznačiť, že zvieratko má chvost, dve nohy, aký zvuk vydáva, atď.)

LIP READING (čítanie z pier)

Vyslovte názov zvieratka (dog, cat, duck, lion, hippo…) bez toho, aby ste vydali zvuk. Deti hádajú, čo by to mohlo byť. Potom si role vymeňte.

WHAT HAS DISAPPEARED? (čo zmizlo)

Pripravte si dokument s obrázkami zvieratiek. Vyzvite deti, aby zvieratká pomenovali.  Stopnite zdieľanie obrazovky a odstráňte jeden obrázok. Potom opäť zdieľajte obrazovku a pýtajte sa detí, ktorý obrázok zmizol. Hru sa môžete zahrať aj s bežnými obrázkami, alebo plyšovými zvieratkami. 

DRAWING ACCORDING TO INSTRUCTIONS (kreslenie podľa inštrukcií)

Deti budú potrebovať hárok papiera. Dávajte im inštrukcie, aké zvieratko majú nakresliť a akej má byť farby.

DO AS ANIMALS DO (robte to, čo zvieratká)

Presne ako v pesničke „Let’s go to the zoo“, dávajte deťom inštrukcie, aby ukazovali, čo robia zvieratká, napr.: „Stomp like an elephant“ (dupajte ako slon), „Jump like a kangaroo“ (skáčte ako kengura/klokan), „Swing like a monkey“ (kolísajte sa ako opica), „Waddle like a penguin“ (tackajte sa ako tučniak), „Slither like a snake“ (plazte sa ako had), „Swim like a polar bear“ (plávajte ako polárny medveď), „Dance like animals“ (tancujte ako zvieratká).

VIDEO 1: FARM ANIMALS – Was this in the video? (domáce zvieratká – bolo toto vo videu?)

Pustite deťom video. Potom im ukazujte obrázky domácich zvierat (také, ktoré vo videu neboli) a pýtajte sa ich: „Was the cat/horse/cow/duck/goat… in the video?“ (bola mačka/kôň/krava/kačka/hus vo videu?) A deti odpovedajú: „Yes/No“.

FARM ANIMALS FOR KIDS – YOUTUBE

VIDEO 2: WILD ANIMALS – Was this in the video? (divé zvieratká – bolo toto vo videu?)

Pustite deťom video. Potom im ukazujte obrázky divo žijúcich zvierat (také, ktoré vo videu neboli) a pýtajte sa ich: „Was the tiger/monkey/zebra/penguin/lion… in the video?“ (bol tiger/opica/zebra/tučniak/lev vo videu?) A deti odpovedajú: „Yes/No“.

VIDEO 3: ANIMAL SOUNDS (zvuky zvierat)

Po prehratí videa skúste imitovať zvuky zvierat a deti môžu hádať, aké zvieratko to je. Potom sa pýtajte: „What sound does the cat/dog/horse… make?“ (aký zvuk vydáva mačka/pes/kôň) A deti sa pokúsia tieto zvuky imitovať.

ANIMAL SOUNDS – YOUTUBE

VIDEO 4: GUESSING GAME – What´s in the window? (hádanie, čo je v okne)

WHAT´S IN THE WINDOW – YOUTUBE

VIDEO 5: GUESSING GAME – What wild animal is it? (aké divé zviera to je)

WHAT WILD ANIMAL IS IT – YOUTUBE

WHEEL OF NAMES (koleso s názvami)

Rozkrúťte koleso, do ktorého vložte obrázky / názvy zvierat a keď koleso zastane, deti hádajú názov zvieratka (môžete sa ich takisto opýtať, aký zvuk to zvieratko vydáva).

WHEEL OF THE NAMES

FLASHCARDS (obrázkové kartičky)

Nájdete ich tu:

ANIMALS FLASHCARDS 1 – KIDS PAGES

ANIMALS FLASHCARDS 2 – KIDS PAGES

FARM ANIMALS – BRITISH COUNCIL

WILD ANIMALS – BRITISH COUNCIL

WILD ANIMALS 1 – KIDS PAGES

WILD ANIMALS 2 – KIDS PAGES

WILD ANIMALS 3 – KIDS PAGES

Online flashcards:

ANIMALS ONLINE FLASHCARDS 1 – MES-ENGLISH

ANIMALS ONLINE FLASHCARDS 2 – MES-ENGLISH

ANIMALS ONLINE FLASHCARDS 3 – MES-ENGLISH

JUNGLE ANIMALS FLASHCARDS – KIDS FLASHCARDS

 

Kartičky si vytlačíme, vystrihneme. Pokiaľ nemáme možnosť si ich vytlačiť, tak si ich môžeme pozerať na PC alebo si vyrobiť vlastné kartičky. Sú rôzne spôsoby ako sa môžete s kartičkami hrať. Dám Vám niekoľko tipov. Ale kľudne si vymyslite vlastné hry.

Pomenovávanie kartičiek – kartičky si môžete rozložiť na stôl a postupne pomenovať zviertaká. Jeden z Vás môže prstom ukazovať na kartičky a ten druhý hovorí, čo to je. Nebojte sa nechať aj dieťa v roly toho, ktorý ukazuje. Uvidíte ako veľmi ich to bude baviť 🙂
Schovávanie kartičiek – kartičky môžeme postupne skrývať pod šatku a dieťa bude hádať, aké zvieratko je skryté pod šatkou. Potom sa môžeme vymeniť a necháme dieťa schovávať kartičky.
Schovávanie kartičiek v miestnosti/v prírode – kartičky môžeme schovať v miestnosti alebo v prírode na rôzne miesta a spolu s deťmi ich hľadáme a pomenovávame.
Pexeso – deti milujú pexeso. Pokiaľ si kartičky vytlačíme/vyrobíme 2x, tak si môžeme zahrať pexeso. Pri každom obrátení kartičky opakujeme názvy zvieratiek.

CRAFT 1 – Let´s make an animal book (vyrobme si knižku o zvieratkách)

Vyrobte si knižku o zvieratkách. Do knižky si môžete lepiť zvieratká, ich domčeky kde bývajú, deti si tam môžu kresliť, písať. A potom sa môžu pochváliť kamarátom, ockovi, mamke, dedkovi a babke, čo ste spolu dokázali. Plus si knižku môžete spolu čítať.

CRAFT 2 – Paper plate pig (prasiatko z papierového taniera)

Deti budú potrebovať papierový tanier (biely alebo ružový), farebný papier, farbičky, nožnece a lepidlo. Pred hodinou si môžu pripraviť oči, uši a nos z farebného papiera. Ak majú deti biely tanier, môžu ho namaľovať naružovo. Na tanier si nalepia oči, uši a nos a dokreslia ústa (malé detičky budú potrebovať pomoc rodičov). Keď papierové prasiatko dokončia, môžu imitovať zvuk prasiatka.

Tu je návod:

PAPER PLATE PIG CRAFT FOR KIDS – SIMPLE EVERY DAY MOM

CRAFT 3 – Hand and arm giraffe (žirafa z obrysu ruky)

Budete potrebovať tvrdý papier (biely alebo žltý), farebný papier, farbičky, fixku a lepidlo. Deti si obkreslia ruku až po lakeť (vynechajú palec) na tvrdý papier, čím vytvoria telo žirafy. Obrys žirafy vystrihnú. Ak majú deti biely výkres / tvrdý papier, môžu si ho namaľovať nažlto. Potom nakreslia žirafe oči, uši, rohy, nos a ústa. Natrhajú oranžové / hnedé kúsky z farebného papiera a priplepia ich na žirafu tak, aby vytvorili fľaky (menšie deti budú potrebovať pomoc rodičov).

Takto to vyzerá:

HAND AND ARM GIRAFFE – PINTEREST

WORKSHEETS (pracovné listy)

Nájdete ich tu:

COLOURING FARM – BRITISH COUNCIL

COLOURING DESERT – BRITISH COUNCIL

Prajem vám veľa zábavy s angličtinou! smile

Majka