Kongres 
detskej angličtiny

Aj vy môžete učiť tak, aby to bavilo vás, i vašich študentov

a aby vám to prinášalo finančnú spokojnosť.  

Online kongres ZADARMO

pre učiteľov, lektorov a rodičov

11. 3. – 15. 3. 2024

Kongres – na čo sa môžete tešiť:

Vŕta vám hlavou ako učiť deti, aby ich to bavilo?

Ukážeme vám ako učiť tak, aby angličtina robila radosť vašim študentom, ale i vám.  Získate inšpirácie na aktivity a tiež jednoduché tipy, ktoré vám uľahčia prácu.

Chceli by ste lepšie porozumieť svojim študentom a tiež zlepšiť spoluprácu s rodičmi?

Pozrieme sa na to, ako nám porozumenie detských emócií môže uľahčiť fungovanie na lekciách a ako s emóciami pracovať. Tiež sa dozviete ako jednoducho môžete nadstaviť spoluprácu s rodičmi tak, aby sa stali vašimi partnermi. 

Máte pocit, že je toho na vás veľa, ste unavení, deti vám dávajú zabrať...?

Naučíme vás ako sa starať o seba, aby ste boli dlhodobo v pohode a predišli vyhoreniu. Tiež budeme hovoriť o tom, ako využívať svoju jedinenčnosť a talenty k spokojnejšiemu životu v súkromí, aj v práci. 

Snívate o vlastnej jazykovej škole/škôlke, alebo by ste chceli len tak pár svojich študentov?

Povieme vám, ako začať a ako si nastaviť podnikanie tak, aby bolo v súlade s vami. Teda aby vám prinášalo hojnosť a zároveň aby vás tešilo a nevyčerpávalo. 

Na aké témy a hostí sa môžete tešiť:

MariaM English | Gabriela Lojová – speaker na kongrese 2024

Učme cudzí jazyk efektívnejšie: Prístup zameraný na žiaka

Prof. PhDr. Gabriela Lojová, PhD, Pedagogická fakulta UK

Prof. PhDr. Gabriela Lojová, PhD. pracuje na Katedre anglického jazyka, literatúry a didaktiky PdF UK. Je jednou z najväčších kapacít v oblasti vyučovania cudzích jazykov a aplikovanej psycholingvistiky, aké poznám. Zároveň je skvelý pedagóg a veľmi ľudský a príjemný človek. Podieľa sa na rôznych národných i medzinárodných projektoch a spolupracuje s inštitúciami zameranými na vzdelávanie učiteľov cudzích jazykov.

Mala som to šťastie, že ma pani profesorka Lojová učila počas štúdia na PdF UK. Z jej prednášok a práce čerpám dodnes. Som nesmierne šťastná, že prijala naše pozvanie a v rámci kongresu budete mať aj vy možnosť spoznať túto inšpirujúcu dámu. Verím, že rozhovor s pani profesorkou Lojovou vám dodá novú inšpiráciu a podporí vás na vašej ceste lektora/učiteľa detskej angličtiny. 

MariaM English | Renata Pelcová – speaker na kongrese 2024

Když díte nespolupracuje, jsem špatný učitel?

Renata Pelcová, sprievodkyňa rodín partnerskou komunikáciou a znakovaním bábätiek, www.sesrdcemnadlani.cz

Renatka vedie projekt „Rodičovství se srdcem na dlani“, v rámci ktorého pomáha rodičom lepšie porozumieť samým sebe a svojim deťom. Je odborník v tom, čo robí a pomohla už mnohým rodinám. Zároveň je láskavá, vnímavá a naozaj učí so srdcom na dlani.

V rozhovore sa pozrieme na emócie detí, aby sme ich dokázali lepšie pochopiť a pracovať s nimi. Tiež sa pozrieme na svoje emócie, pretože práve vďaka lepšiemu pochopeniu seba, dokážeme lepšie pochopiť iných. Vďaka tomu vytvoríme deťom a aj sebe bezpečný priestor, v ktorom budeme prirodzene napredovať. A bude dobre deťom, aj nám. 

Ako zmeniť domáce úlohy na domácu zábavu alebo ako naučiť deti, aj rodičov obklopovať sa jazykmi aj mimo hodín?

Majka Marinčáková, zakladateľka školy MariaM English a organizátorka kongresu

Majka je lektorkou detí, aj dospelých. Deti sú jej srdcovou záležitosťou. V jazykovej škole MariaM English, ktorú založila, venujú pozornosť nielen deťom, ale aj rodičom detí, ktoré chodia na kurzy. Okrem toho, že sú s nimi v pravidelnom kontakte, tak ich vzdelávajú v oblasti obklopovania sa angličtinou v domácom prostredí. Vďaka tomu sú deti v kontakte s jazykom aj mimo hodín a nemusia byť odkázané na nudné domáce úlohy. 

V rozhovore sa dozviete ako takúto spoluprácu s rodičmi nastaviť a zmeniť nudné domáce úlohy na prirodzenú domácu zábavu. Práve vďaka tomu sa vám učiteľom bude lepšie s deťmi na hodinách pracovať a tiež budú rýchlejšie napredovať. 

MariaM English | Donna Mihaylová – speaker na kongrese 2024

How to Build Creative and Effective Online lessons for Young Learners?

Donna Mihaylová, lektorka v jazykovej škole MariaM English, autorka projektu Singlish 

Donna je charizmatická lektorka angličtiny, ktorá učí všetky vekové kategórie. Učí online a jej lekcie sú veľmi pozitívne, nabité energiou a kreativitou. Deti ju zbožňujú. Jej najmladšia študentka má 6 rokov a sú spolu už skoro 2 roky. Perfektne im to funguje práve v online prostredí. Detských študentov má Donna viac a dokážu spolu naozaj veľké veci. 

Mnoho lektorov má obavy z online učenia detí. Donna je skvelým príkladom toho, ako to môže skvelo fungovať. Spolu s Donnou sa pozrieme na to, čo je pri online hodinách dôležité a tiež vám dá pár tipov na aktivity, ktoré môžete hneď využiť v praxi. 

Jak zvládnout učit mnoho lekcí a nezbláznit se z toho.

Hanka Hrubá, lektorka angličtiny pre deti a zakladateľka jazykového štúdia Creduo, www.creduo.cz

Hanka je zakladateľka jazykového štúdia Creduo a podnikaniu v jazykovej oblasti sa venuje už viac ako 20 rokov. Je veľmi úspešná a jej štúdio stále rastie, kurzy a letné tábory sú vypredané. Štúdio Creduo je akreditovaným centrom výuky pomocou metódy Teddy Eddie (pre deti 2-7 rokov) a v tomto roku sa Hanka a jej štúdio stali jediným prémiovým partnerom v CZ.
   
V rozhovore s Hankou sa dozviete ako si kurzy a výuku efektívne organizovať, aký typ kurzov sa viac oplatí, ako zrýchliť prípravy na hodiny, na čo si dať pozor, keď chcete, aby bolo vaše učenie a podnikanie efektívne. Hanka vám tiež prezradí, čo pomáha jej, byť úspešnou, vyťaženou a zároveň sa z toho nezblázniť. 
Maria M English | Kongres 2024 – Majka Marinčáková & Hanka Hrubá

Učíme jazyky pohybom - TPR v praxi, plus TPR aktivity na tému Spring and Easter

Majka Marinčáková a Hanka Hrubá, obe skúsené lektorky detí, ktoré svoju prácu robia s láskou a pohybom

Majka a Hanka sú lektorkami detí, aj dospelých. Deti sú ich srdcovou záležitosťou. Obe vedú úspešné jazykové školy, kde využívajú veľa pohybových aktivít, ktoré sú založené na TPR metóde. Vďaka tomu majú skvelé výsledky a deti hodiny bavia. A nielen deti. Často tieto aktivity využívajú aj pri dospelých. Práve vďaka TPR sa im darí hodiny viesť v anglickom jazyku a zbytočne neprechádzať do materinského jazyka. 

V rozhovore vám prezradia viac o metóde TPR, jej využití v praxi a tiež vám dajú tipy na TPR aktivity na tému Spring and Easter. 

MariaM English | Iva Bartoňková – speaker na kongrese 2024

Aktivity na rozmluvení aneb deti nezačnou mluviť dokud nezačnou mluvit.

Ivka Bartoňková,  učiteľka angličtiny a autorka projektu English Corner, www.englishcorner.cz

Ivka je kreatívna duša, ktorá miluje učenie angličtiny a vytváranie aktivít a materiálov pre učiteľov angličtiny. Jej hodiny deti milujú a dokáže rozrozprávať a zmotivovať aj tých, ktorí to chceli vzdať už vopred. Je to určite čarom osobnosti a jej nadšením, ale tiež aj výberom správnych aktivít. 

V rozhovore s Ivkou sa dozviete ako deti na vašich hodinách rozrozprávať a tiež tipy na aktivity, ktoré môžete hneď využiť v praxi. 

Cez spoznanie seba k lepšej spolupráci s deťmi a rodičmi

Petra Laktišová – PCC, profesionálny kouč a mediátor, www.petralaktisova.sk

Peťka je úžasná koučka a mediátorka, ktorá vám s ľahkosťou pomôže nájsť rovnováhu vo vašich životoch, cestu, ktorú hľadáte, pokoj a pohodu. Je profesionál a zároveň ľudský a chápavý človek. Jedna z hlavných oblastí, ktorej sa venuje je práve práca so psychometrikou Lumina Spark, vďaka ktorej môžete lepšie spoznať sami seba.

Každý z nás je jedinečný a keď sa nám podarí spoznať našu jedinečnosť, našu osobu, tak sa nám bude ľahšie kráčať životom a tiež lepšie spolupracovať s deťmi, rodičmi a s ľuďmi okolo nás. Cesta spoznania však nie je jednoduchá. A práve preto vám Peťka prezradí čo je pri spoznávaní samých seba dôležité a ako na to. A tiež ako toto poznanie využiť v bežných dňoch pri vašej práci so študentmi.

SOM SEBA – VEDOMÝ LEKTOR/LEKTORKA

WORKSHOP naživo s Majkou – 14. 3. 2024 o 18:30

Záver kongresu bude patriť workshopu, kde sa môžete stretnúť s Majkou. Dozviete sa, ako sa stať sebavedomým lektorom/lektorkou – užívať si učenie detí, tešiť sa z príprav lekcií, zarábať dostatok financií a mať v živote pohodu a radosť z práce.

Tiež si spoločne vypracujete akčné kroky, ktoré vás povedú do vysneného cieľa. 

A bude priestor aj pre vaše otázky na témy kongresu. 

Tešíme sa na vás! 

Áno, chcem stať sa seba-vedomým lektorom/lektorkou a chcem ísť na kongres

Kto je organizátorom kongresu?

Volám sa Majka Marinčáková. Som nadšená lektorka a mentorka lektorov/učiteľov angličtiny.

Som zakladateľka jazykovej školy pre deti Happy Huggo, ktorá sa neskôr zmenila na online jazykovú školu Maria M English pre všetky vekové kategórie, kde lekcie angličtiny meníme na pohodu a zábavu.

Som spoluzakladateľka anglickej škôlky Little Sunshine, ktorá pôsobí v Bratislave.

Svoje skúsenosti s radosťou odovzdávam ďalej lektorom a učiteľom detskej angličtiny, ktorým pomáham s odbornou a metodickou časťou rovnako ako s obchodnou časťou.

mariam-english-anglictina-online

Poďte si s nami užiť týždeň plný tipov, informácií, zaujímavých hostí spolu s ďalšími lektormi a učiteľmi, ktorí vidia svet podobne ako vy!

A že ešte nie ste lektorom/učiteľom? Nevadí. Možno práve vďaka kongresu sa ním stanete! 

Kedy, ako a za koľko:

KEDY:

11. 3. – 15. 3. 2024

AKO:

Online – z pohodlia vašej obývačky, záhrady, parku…

ZA KOĽKO:

Kongres je ZADARMO pre vás.

AKO SA MÁM PRIHLÁSIŤ:

Prihláste sa cez formulár nižšie, ktorý sa vám objaví po stlačení červeného tlačítka. Po prihlásení vám príde odkaz na facebook skupinu. Pridajte sa do skupiny a zábava môže začať!