SPRING for older kids (staršie deti)

Cieľom týchto aktivít je, aby sa deti udomácnili v základnej slovnej zásobe a rozšírili si ju o slová ako rainy, stormy, windy či výrazy ako birds build nests, a podobne. K tomu nám dopomôže i príroda na jar, ktorá sa mení a vyfarbuje. Môžete si precvičovať zmeny v počasí, farby, názvy zvierat i rastlín. Poďme sa spolu pozrieť, čo sme pre vás pripravili. smile

VOCABULARY revision (opakovanie)

flowers (kvety), ladybird/ladybug (lienka), butterfly (motýľ), bee (včela), rainbow (dúha), sun (slnko), birds (vtáky), nest (hniezdo), cherry tree (strom čerešne), wind (vietor), frog (žaba), honey (med)

 

VOCABULARY

bees (včely), frogs (žaby),  picnic (piknik), sunny (slnečný), daisy (sedmokráska), tulip (tulipán), rainy (daždivý), stormy (búrlivý / búrkový), windy (veterný), birds lay eggs (vtáky kladú vajíčka), birds are chirping (vtáky štebotajú), birds build nests (vtáky stavajú hniezda), flowers bloom (kvety kvitnú), animals wake up (zvieratá sa prebúdzajú), ride a bike (bicyklovať), fly a kite (púšťať si šarkana), have a picnic (mať piknik)

Poznámka: Pokiaľ je väčšina slov pre vás nová, odporúčam na úvod zamerať sa na 2-3 nové slová a postupne si každý deň pridávať nové.

SONGS

Staršie deti občas protestujú voči pesničkám, ale niektoré ich naopak stále majú rady. Podľa toho treba zvážiť, či budete spolu spievať.

Výborným oživením, ktoré deti veľmi baví je, že si pesničku môžete spievať pomaly, rýchlo, rýchlejšie, pomalšie a tak sa jednak zabaviť a tiež si rozšíriť slovnú zásobu o prídavné mená. SLOW – pomaly, FAST – rýchlo, FASTER – rýchlejšie, SLOWER – pomalšie.

Tento spôsob kľudne využívajte aj pri iných pesničkách. Deti to veľmi baví. smile

Pesničky nájdete tu, stačí kliknúť na názov:

SPRING IS HERE – YOUTUBE

SPRING SONG FOR KIDS – YOUTUBE

ACTIVITIES

DRAWING ACCORDING TO THE INSTRUCTIONS (kreslenie podľa inštrukcií)

Budete potrebovať čistý papier a farbičky. Jeden kreslí a jeden dáva inštrukcie. Napríklad: „Draw a brown and green tree“. „Draw a flower“. Nezabudnite sa s deťmi vymeniť, deti väčšinou oveľa viac baví, keď môžu dávať inštrukcie ony. 

A BOARD GAME (spoločenská hra)

Vytlačte si z internetu podložku na hru, nižšie pripájam jednu pre inšpiráciu. Alebo si ju môžete vymyslieť a nakresliť podľa seba. Pripravte si panáčikov a kocky a hra sa môže začať, nezabudnite si pritom opakovať anglické slovíčka o jari. 

STORY (príbeh)

Pozrite si príbeh. Cieľom nie je, aby deti všetko rozumeli, ale aby zachytili význam. Môžete sa s príbehom hrať ďalej. Napríklad:

  • rozprávať sa o ňom
  • hľadať v ňom čo najviac slov, ktoré poznáte
  • pripraviť si obrázky, kde bude mix toho, čo v príbehu bolo a nebolo, a deti odpovedajú, čo to tam bolo alebo nie (odporúčam pripraviť si obrázky, ktoré ich budú baviť, teda niečo naozaj “šialené” – napríklad vianočný stromček, pyžamo…)

Predtým ako budete pozerať príbeh o jari, môžete si pripraviť obrázky slov, ktoré by mohli byť pre deti náročnejšie a prejsť si ich pred pozeraním príbehu. Pomôže im to lepšie príbeh pochopiť.

A tu je spomínaný príbeh:

SPRING HAS COME – YOUTUBE

 

FLASHCARDS (obrázkové kartičky)

Na obohatenie slovnej zásoby pomôžu obrázkové kartičy:

SPRING – KIDS PAGES

Prajem vám veľa zábavy s angličtinou!  smile

Majka