Pred nejakým časom som čítala zaujímavý citát. Nepamätám si presné znenie, ale pamätám si jeho význam:

„Nie je potrebné deti vychovávať. Stačí keď budeme žiť tak, aby sme im boli dobrým vzorom!“

Čo vy na to? Súhlasíte?

Ja rozhodne súhlasím. Tak ako pre nás boli a sú naši rodičia stredom vesmíru, ostrovom lásky, nádeje, istoty a rovnako aj inšpirácií pre budúcnosť, tak aj pre naše deti sme my rovnako dôležití.

Niektoré veci robíme preto, že to tak robili naši rodičia. Vedome ideme v ich šľapajach. Naopak niektoré veci od nich prevziať nechceme, a aj tak sa v určitom čase prichytíme pritom, že to robíme presne ako naši rodičia.

Toto je jeden z hlavných dôvodov prečo vznikla ANGLIČTINA pre CELÚ RODINU.

Keď budeme my rodičia pridávať Angličtinu do našich bežných dní, keď sa stane prirodzenou súčasťou nášho sveta, tak aj deti to budú chcieť rovnako. Budeme pre naše deti prirodzeným vzorom a motiváciou. Naopak aj deti môžu motivovať nás. Keď vidíme ako sa im darí, aké pokroky robia, často krát to ovplyvní aj nás a naštartuje k novej práci na sebe.

Je veľmi dôležité dať deťom správny vzor. Je veľmi dôležité, aby sme veci zažívali spoločne. Je veľmi dôležité mať spoločné koníčky. Angličtina je v tomto smere ideálna.

My máme spolu s našimi synmi niekoľko spoločných koníčkov. Je to samozrejme Angličtina, ale aj golf, plávanie, bicyklovanie, pečenie a varenie a mnohé ďalšie. Je toho naozaj veľa.

Ako pridať angličtinu do bežných dní a ako si to spoločne užiť?

Je nespočetné množstvo spôsobov ako sa spolu s deťmi môžeme učiť Anglicky a popritom sa zabávať a užívať si to. Základom je vybrať si práve to, čo máme najradšej a čo nás baví.

Viac možností nájdete v mojom eBooku Ako naučiť Vaše dieťa po Anglicky rýchlo, jednoducho a zábavne. Alebo na našom Facebook profile Angličtina pre celú rodinu. Rovnako mi môžete poslať Váš email a ja Vás zaradím medzi našich členov a budem Vám pravidelne posielať inšpirácie a nápady emailom.

Čo treba dodržať, aby naša cesta bola úspešná?

Je niekoľko dôležitých pravidiel, ktoré treba dodržať, aby cesta za Angličtinou naozaj prinášala ovocie aj nám rodičom, aj našim deťom. Poďme si o tom povedať viac.

  • PRAVIDELNOSŤ – je veľmi dôležité, aby Angličtina bola v rodine pravidelne. Ideálne každý deň v bežnej podobe – rozprávky, rádio, hry, knižky, pesničky, kontakt s anglicky hovoriacimi ľuďmi…
  • ZÁBAVA A RADOSŤ – keď nás niečo baví, tak si neuvedomujeme, že sa učíme. Ide to prirodzene, samé popri zábave. Je preto veľmi dôležité vybrať si z ponuky veci, ktoré sú blízke nám a našim deťom a ktoré nás najviac bavia.
  • ODDYCH – treba rešpektovať naše telo a rovnako aj naše deti. Občas si treba dať pauzu aj od vecí, ktoré máme radi. Keď budeme oddýchnutí a v pohode, o to lepšie výsledky môžu prísť.
  • INŠPIRÁCIA – je dobré mať priateľov, ktorí to zažívajú tiež. Buď môžeme mať blízkych ľudí z nášho okolia, s ktorými si v tomto smere rozumieme a vzájomne sa motivujeme. Alebo môžeme byť súčasťou online skupiny, kde môžeme čerpať nápady a inšpiráciu. Na našom Facebook profile Angličtina pre celú rodinu pridávame každý týždeň rôzne nápady, zdroje k učeniu, povzbudenie. Ale aj sa spolu zabávame. Budeme radi, keď sa k nám pridáte.

Prajeme Vám a Vašim deťom veľa spoločnej zábavy na ceste za Angličtinou.

Majka

Share This